Za nami finał IX Gimnazjalnego  turnieju „Wiedzy o sporcie i patronie Szkoły”. Pierwszy etap, pisemny, odbył się w końcu listopada i brali w nim udział przedstawiciele z klas III gimnazjum oraz VII i VIII szkoły podstawowej. Najlepsi zakwalifikowali się do ścisłego finału, który odbył się w dniu 12.12.18 i podobnie, jak poprzednie edycje, prowadzony był na podobieństwo telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Pytania do turnieju przygotowane zostały przez p.p. Wojciecha Kupczyka i Jacka Sargalskiego, organizatora i prowadzącego wszystkie edycje konkursu.W komisji konkursowej zasiedli: Pani Beata Kalwa, Pan Wojciech Kupczyk oraz Pan Arkadiusz Kejna. Cała trójka jurorów to „prywatnie” też, fani sportu. Uczestników finału konkursu, który odbywał się w sali audytoryjnej,  dopingowała młodzież wraz z nauczycielami.
Tegoroczny konkurs stał na wysokim poziomie , rywalizacja była niezwykle zacięta, a oto wyniki ścisłego finału :
1. Juliusz Kowalski – III A – 13 pkt
 2. Marek Nijakowski – III B – 8 pkt
 3. Arkadiusz Godlewski – III A – 5 pkt
Wszyscy laureaci oraz uczestnicy finału otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez dyrekcję szkoły, P. Kupczyka oraz organizatora konkursu.
Wszystkim  uczestnikom gratulujemy wiedzy i zaangażowania oraz odwagi i już zapraszamy na przyszłoroczną, jubileuszową X edycję konkursu.