Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

W ostatnim czasie nasi przedstawiciele zdobyli mistrzostwo powiatu w piłce siatkowej i będą reprezentować powiat na dalszym etapie rozgrywek. Całej drużynie oraz  trenerom - P. Sargalski i P. Dombrowski, serdecznie gratulujemy.

Nasi gimnazjaliści zawsze chętnie pomagają innym. W ostatnim czasie udowodnili to kilkakrotnie. W okresie  świątecznym umilili czas podopiecznym  Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Brodnicy, gdzie wystąpili z koncertem kolęd.

Uczniowie gimnazjum sprawdzili swoją wiedzę w konkursie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz o Stanach Zjednoczonych. Pomysłodawcą konkursu była nauczycielka języka angielskiego Monika Goździkowska.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

życzymy  radosnych dni świątecznych

spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół

U progu Nowego Roku

szczęścia, powodzenia, sukcesów

na wszystkie dni  2018 roku.

Dyrekcja  Gimnazjum nr 2  w Brodnicy

Brodnica, grudzień 2017r.

Nasi piłkarze ręczni ciągle trzymają poziom! W piątek 8.12.2017 odbył się Finał  Gimnazjady  chłopców, w którym wystąpiły 4 najlepsze drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego. Walka była zacięta, ale nasi byli najlepsi! W finałowym spotkaniu zwyciężyli rywala z Bydgoszczy-Gimnazjum nr 2, wygrywając, aż  23 : 13!

W dniach 7-10 grudzień w Płocku odbyło się centralne zgrupowanie najlepszych piłkarek z całej Polski w roczniku 2003. Z województwa kujawsko-pomorskiego najlepsze okazały się uczennice naszego Gimnazjum: Inez Wenderska, Dominika Liszewska i Magda Szwarc.

Za nami finał VII Gimnazjalnego  turnieju „Wiedzy o sporcie i patronie Szkoły”. Pierwszy etap, pisemny,  odbył się w listopadzie i brało w nim udział po 2 przedstawicieli z  prawie wszystkich z klas Gimnazjum oraz klas VII Szkoły Podstawowej. Do finałowej rozgrywki przeszło 10 najlepszych uczestników. Finał ten, jak i poprzednie, prowadzony był wg formuły telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” z pewnymi modyfikacjami.

W Finale Wojewódzkim Gimnazjady znalazły się cztery najlepsze zespoły z 2 półfinałów. Jak zwykle nie zabrakło naszych reprezentantek, które niestety wcześniej w zawodach półfinałowych  przegrały minimalnie z Gimnazjalistkami z Wąbrzeźna- co przesądziło o braku szans na złoty medal.

Jak co roku w tym również, w naszej bibliotece szkolnej odbyło się Andrzejkowe Wieczorne Czytania. Nasi uczniowie naszej szkoły spotkali się wieczorem w bibliotece, by podzielić się swoimi zainteresowaniami literaturą piękną.