W dniu 17.10.2017 na obiektach OSIR w Brodnicy odbyły się  Mistrzostwa  Powiatu Brodnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii roczników 2002-2004 nasze Gimnazjum reprezentowała zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców. Każda sztafeta składa się z 10 zawodników i każdy z nich pokonał odcinek ok. 1000 m.

Nasza szkoła to mistrzowie piłki ręcznej (nawet w skali kraju), więc także w tym roku oczekujemy wielu sukcesów. Pierwsze już są!

Nasi sportowcy nie zwalniają tempa,w tym tygodniu uczestniczyli  w mistrzostwach powiatu  w indywidualnych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych.

Sztafeta młodziczek 4x100 m, w skład której wchodzą trzy uczennice naszej Szkoły, na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce odbywających się w Białej Podlaskiej zdobyła bezapelacyjnie złoty medal. Dominika Małkowska, Natalia Wesołowska i Martyna Mierzejewska wpisały się tym wyczynem w annały historii Szkoły, ale też historii lekkiej atletyki w naszym mieście. Ciężka, kilkuletnia, codzienna praca w połączeniu z talentem dziewczyn dała taki wspaniały sukces.

Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września, a jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.

22 września 2017 r. odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2.

Kandydatami byli: Zuzia Szymańska i Bartek Czaja.

Rozpoczęcie roku szkolnego
odbędzie się 04.09.2017r.

Klasy II - III   - godz. 9.00 - hala sportowa

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uzyskali stypendium Burmistrza Miasta Brodnica.

Już po raz czwarty nasze gimnazjum było organizatorem konkursu dla brodnickich szóstoklasistów.

Jak przekonać niemrawą w tym roku wiosnę do konkretnej ofensywy? Muzyką! I to właśnie robimy w naszej szkole!

Tradycje, zwłaszcza te małe, tworzą się trochę...niepostrzeżenie. Wystarczy fajny pomysł, paru zaangażowanych zapaleńców i impreza sama chce się powtarzać, wpisując się w tradycję szkoły. I to słodką tradycję!